clear float
clear float

Retrostipendijní program pro studenty

Registrovaná sociální služba: ne
 

Popis služby: Podmínky pro zařazení do programu Retrostipendií
Žadatel musí studovat na SŠ, OU nebo SOU (škola může být i soukromá). Zařazeny mohou být i děti z 9. tříd ZŠ, ale těch se první výplata týká až po 1. pololetí 1. ročníku SŠ, OU nebo SOU. Žadatel může být žákem Praktické školy a nastoupit na učební obor E, v tomto případě mu bude stipendium vypláceno pouze rok. Pokud přestoupí na učební obor H, může v programu Retrostipendií pokračovat.
Aspoň jeden z rodičů žadatele nesmí mít vyšší dokončené vzdělání než ZŠ.
Žadatel se musí zavázat, že se bude nejméně jednou za měsíc setkávat s pracovníkem partnerské organizace a konzultovat s ním svůj prospěch a docházku.
Žadatelé z 9. tříd nesmí mít v pololetí žádné neomluvené hodiny a omluvená absence může být maximálně ve výši 25 %.
Žadatelé z 9. tříd na pololetním vysvědčení nesmí mít žádnou pětku (hodnocení "nedostatečně"), hodnocení "neklasifikován", ani sníženou známku z chování.
Podmínky pro čerpání finančních prostředků
Na pololetním vysvědčení a na každém dalším nesmí mít stipendista žádné neomluvené hodiny a omluvenou absenci maximálně 20 %.
Na pololetním vysvědčení na každém dalším musí mít stipendista ze čtyř zvolených klíčových předmětů stupeň 3 (hodnocení “dobře”) nebo lepší.
Na pololetním vysvědčení na každém dalším nesmí mít žadatel žádnou pětku (hodnocení "nedostatečně"), hodnocení "neklasifikován", ani sníženou známku z chování
V průběhu studia musí žadatel vstřícně spolupracovat s pracovníkem partnerské organizace a umožnit mu komunikaci se školou (za účelem monitorování plnění podmínek).
Stipendista dokládá měsíčně účtenky v hodnotě 1.000 Kč
Pokud budou všechny tyto podmínky splněny a po předložení pololetního vysvědčení, obdrží stipendista 1000,- Kč. Následně, pokud bude plnit podmínky stipendijního programu, bude každý měsíc (mimo prázdnin) dostávat 1000,- Kč měsíčně.
Pokud na závěrečném vysvědčení bude mít stipendista ze čtyř zvolených předmětů známku 1 ( hodnocení “výborně”) nebo 2 (hodnocení “chvalitebně”) a splní ostatní podmínky stipendia, získá studijní bonus 2000,- Kč.
Žákům 9. tříd zařazeným do programu stipendií, bude po splnění všech podmínek vypláceno stipendium od ukončení 1. pololetí na střední škole (únor 2018).
Cílem není samotná finanční podpora rodiny, ale zvýšení pravděpodobnosti, že takto podpořené dítě bude pokračovat v dalším vzdělávání. 

Cílová skupina: děti a mládež

Popis cílové skupiny: Student učiliště či střední školy ve Šluknovském výběžku, jehož aspoň jeden rodič má pouze základní vzdělání. 

Služba určena pro Šluknovsko: ano
Působnost: ChřibskáDolní PodlužíDolní PoustevnaDoubiceHorní PodlužíJiřetín pod JedlovouJiříkovKrásná LípaLipováMikulášoviceRumburkRybništěStaré KřečanyŠluknovVarnsdorfVelký ŠenovVilémov
Bezbariérovost: ne
 

Jak se stát uživatelem: Kontaktovat kariérového poradce Nováková Ivana tel. 778 888 431, email novakova@komunitnicentrum.com

Úhrada: Služba je poskytována bezplatně.
Prošel inspekcí: ne
Provozní doba
 

Poznámka k otevírací době: Zájemci mohou volat v pracovní dny.

Návštěvní hodiny
 

Poznámka k návštěvním hodinám: Domluvit si schůzku s kariérovým poradcem.

Kontakty organizace
Název: KOSTKA Krásná Lípa
Ulice: Masarykova Č.p.: 1094/4 PSČ: 40746 Město: Krásná Lípa
Statutární zástupce: Volfová Hana
Mobil: 777 291 400
E-mail: kostka@komunitnicentrum.com
Web: www.komunitnicentrum.com
Další kontakty služby
Kontaktní osoba: Kateřina Luňáková
Mobil: 770 194 683
 

KALENDÁŘ AKCÍ

{datum:"den";}
kps_-_logo.jpg mpsv.png logomas_300.png  logo_opz_barva_cz.jpg
Projekt je financován z Operačního programu zaměstnanost a ze státního rozpočtu ČR.